PEM1-S12-D5-S CUI
  • Part Number: PEM1-S12-D5-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC DC CONVERTER +/-5V 1W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 56
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PEM1-S12-D5-S CUI
    PEM1-S12-D5-S CUI
    PEM1-S12-D5-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PEM1-S12-D5-S is described as DC DC CONVERTER +/-5V 1W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET