PEM2-S5-D15-S CUI
  • Part Number: PEM2-S5-D15-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER +/-15V 2W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 54
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PEM2-S5-D15-S CUI
    PEM2-S5-D15-S CUI
    PEM2-S5-D15-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PEM2-S5-D15-S is described as DC/DC CONVERTER +/-15V 2W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    Phoenix Contact
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F