PEM2-S5-S12-S CUI
  • Part Number: PEM2-S5-S12-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 2W 12V 167MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 82
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PEM2-S5-S12-S CUI
    PEM2-S5-S12-S CUI
    PEM2-S5-S12-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PEM2-S5-S12-S is described as CONVERT DC/DC 2W 12V 167MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    View
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V