VAWQ12-Q24-S12 CUI
  • Part Number: VAWQ12-Q24-S12
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 12V 1000MA 12W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 272
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VAWQ12-Q24-S12 CUI
    VAWQ12-Q24-S12 CUI
    VAWQ12-Q24-S12 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VAWQ12-Q24-S12 is described as CONVERTER DC/DC 12V 1000MA 12W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    View
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT