VBS20-S5-2R1 CUI
  • Part Number: VBS20-S5-2R1
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 2.1V OUT 20W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 48
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VBS20-S5-2R1 CUI
    VBS20-S5-2R1 CUI
    VBS20-S5-2R1 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VBS20-S5-2R1 is described as CONVERTER DC/DC 2.1V OUT 20W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK