VBSD1-S24-S12-DIP CUI
  • Part Number: VBSD1-S24-S12-DIP
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 12V OUT 1W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 504
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VBSD1-S24-S12-DIP CUI
    VBSD1-S24-S12-DIP CUI
    VBSD1-S24-S12-DIP is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VBSD1-S24-S12-DIP is described as CONVERTER DC/DC 12V OUT 1W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    View
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V