VFB400W-Q24-S12 CUI
  • Part Number: VFB400W-Q24-S12
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 12V 400W DIP
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VFB400W-Q24-S12 CUI
    VFB400W-Q24-S12 CUI
    VFB400W-Q24-S12 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB400W-Q24-S12 is described as DC/DC CONVERTER 12V 400W DIP. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    View
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V