VFB400W-Q24-S28 CUI
  • Part Number: VFB400W-Q24-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 28V 400W DIP
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VFB400W-Q24-S28 CUI
    VFB400W-Q24-S28 CUI
    VFB400W-Q24-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB400W-Q24-S28 is described as DC/DC CONVERTER 28V 400W DIP. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"