VFB600-D24-S32 CUI
  • Part Number: VFB600-D24-S32
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 32V 18.75A
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VFB600-D24-S32 CUI
    VFB600-D24-S32 CUI
    VFB600-D24-S32 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB600-D24-S32 is described as DC/DC CONVERTER 32V 18.75A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V