VHB100W-Q24-S28 CUI
  • Part Number: VHB100W-Q24-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 28V 3.57A 100W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 26
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB100W-Q24-S28 CUI
    VHB100W-Q24-S28 CUI
    VHB100W-Q24-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB100W-Q24-S28 is described as CONVERTER DC/DC 28V 3.57A 100W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE