VHB350-D48-S28 CUI
  • Part Number: VHB350-D48-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 350W 28V 12.5A PCB
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VHB350-D48-S28 CUI
    VHB350-D48-S28 CUI
    VHB350-D48-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB350-D48-S28 is described as CONV DC/DC 350W 28V 12.5A PCB. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.