VHB350-D48-S3R3 CUI
  • Part Number: VHB350-D48-S3R3
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 350W 3.3V 70A PCB
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VHB350-D48-S3R3 CUI
    VHB350-D48-S3R3 CUI
    VHB350-D48-S3R3 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB350-D48-S3R3 is described as CONV DC/DC 350W 3.3V 70A PCB. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT