VQE50W-Q24-S24 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q24-S24
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 24V 2.08A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 47
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q24-S24 CUI
    VQE50W-Q24-S24 CUI
    VQE50W-Q24-S24 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q24-S24 is described as CONVERTER DC/DC 24V 2.08A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V