VQE50W-Q24-S3R3 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q24-S3R3
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 3.3V 10A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 65
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q24-S3R3 CUI
    VQE50W-Q24-S3R3 CUI
    VQE50W-Q24-S3R3 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q24-S3R3 is described as CONVERTER DC/DC 3.3V 10A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE