VWRAS2-D12-D5-SIP CUI
  • Part Number: VWRAS2-D12-D5-SIP
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC +/-5V OUT 2W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 216
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VWRAS2-D12-D5-SIP CUI
    VWRAS2-D12-D5-SIP CUI
    VWRAS2-D12-D5-SIP is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VWRAS2-D12-D5-SIP is described as CONVERTER DC/DC +/-5V OUT 2W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    View
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA