LGH3300FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGH3300FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V, 65KAIC@480VAC, Thermal-Mag Trip, Includes Std Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGH3300FAG Cutler Hammer
    LGH3300FAG Cutler Hammer
    LGH3300FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGH3300FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V, 65KAIC@480VAC, Thermal-Mag Trip, Includes Std Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    View
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V