XTCE185H22C EATON
  • Part Number: XTCE185H22C
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: Contactor, 3 pole, 2NO-2NC, 480-500V, 185A, frame H, 50/60Hz
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about XTCE185H22C EATON
    XTCE185H22C EATON
    XTCE185H22C is manufactured by EATON and is categorized in the Contactors category. XTCE185H22C is described as Contactor, 3 pole, 2NO-2NC, 480-500V, 185A, frame H, 50/60Hz. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by EATON
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    Energizer
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA