CR2LS-100 Fujitsu
  • Part Number: CR2LS-100
  • Manufacturer Name: Fujitsu
  • Description: Product Description: FUSE, 100A, 250VAC, SEMI, FOOTED I2T = 4kA, 100kAIC, 56mm OAL, 42mm C-C, 17.5mm DIA
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about CR2LS-100 Fujitsu
    CR2LS-100 Fujitsu
    CR2LS-100 is manufactured by Fujitsu and is categorized in the Fuses category. CR2LS-100 is described as Product Description: FUSE, 100A, 250VAC, SEMI, FOOTED I2T = 4kA, 100kAIC, 56mm OAL, 42mm C-C, 17.5mm DIA . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Fujitsu
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM