HIF3BA-16D-2.54C Hirose
  • Available: 1,360
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about HIF3BA-16D-2.54C Hirose
    HIF3BA-16D-2.54C Hirose
    HIF3BA-16D-2.54C is manufactured by Hirose and is categorized in the Rectangular Connector Housings category. HIF3BA-16D-2.54C is described as CONN HOUSING 16POS 2.54MM DUAL. Perfect Parts is a supplier of Rectangular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Rectangular Connector Housings from all manufacturers
    ---> Rectangular Connectors by sub category
  • More About  Rectangular Connector Housings
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    Keystone Electronics
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP