SCX100DN Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: SCX100DN
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Differential Pressure Sensor For Pneumatic Fluid, 100psi Max Pressure, 20 V dc
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about SCX100DN Honeywell Sensing & Control
    SCX100DN is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. SCX100DN is described as Differential Pressure Sensor For Pneumatic Fluid, 100psi Max Pressure, 20 V dc. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V