C0603C152M5GEC7867 KEMET
  • Part Number: C0603C152M5GEC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603C152M5GEC7867 KEMET
    C0603C152M5GEC7867 KEMET
    C0603C152M5GEC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603C152M5GEC7867 is described as CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U REAR ANGLES 1 SET
    View
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM