C0603X152M2GEC7867 KEMET
  • Part Number: C0603X152M2GEC7867
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 0603
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C0603X152M2GEC7867 KEMET
    C0603X152M2GEC7867 KEMET
    C0603X152M2GEC7867 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0603X152M2GEC7867 is described as CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 0603. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"