TRF250-120T-RF-B-0.5-2 Littelfuse
  • Part Number: TRF250-120T-RF-B-0.5-2
  • Manufacturer Name: Littelfuse
  • Description: PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL
  • Category: PTC Fuses
  • Status:
  • More about TRF250-120T-RF-B-0.5-2 Littelfuse
    TRF250-120T-RF-B-0.5-2 is manufactured by Littelfuse and is categorized in the PTC Fuses category. TRF250-120T-RF-B-0.5-2 is described as PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Littelfuse
    ---> PTC Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  PTC Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    DIN RAIL MOUNTING CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    FOOT ELEMENT
    View
    Vector
    BACKPLANE 6U 21CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    Vector
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V