ARP240A5 Macromatic
  • Part Number: ARP240A5
  • Manufacturer Name: Macromatic
  • Description: Product Description: Alternating Relay, 240VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output, 8-Pin Circular Base
  • Category: Alternating Relays
  • Status:
  • More about ARP240A5 Macromatic
    ARP240A5 Macromatic
    ARP240A5 is manufactured by Macromatic and is categorized in the Alternating Relays category. ARP240A5 is described as Product Description: Alternating Relay, 240VAC, DPDT 10A Cross-Wired Output, 8-Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    View
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"