6SC30A1I Marathon Electric
  • Part Number: 6SC30A1I
  • Manufacturer Name: Marathon Electric
  • Description: Product Description: Fuseblock, 1-P, 30A/600V, CC, DIN, TOUCH-SAFE FOLD-OUT DOOR DESIGN DIN RAIL MOUNT, W/ INDICATOR
  • Category: Fuse Blocks & Holders
  • Status:
  • More about 6SC30A1I Marathon Electric
    6SC30A1I Marathon Electric
    6SC30A1I is manufactured by Marathon Electric and is categorized in the Fuse Blocks & Holders category. 6SC30A1I is described as Product Description: Fuseblock, 1-P, 30A/600V, CC, DIN, TOUCH-SAFE FOLD-OUT DOOR DESIGN DIN RAIL MOUNT, W/ INDICATOR . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Marathon Electric
    ---> Fuse Blocks & Holders from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuse Blocks & Holders
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC