PMEG4005CEJX NEXPERIA
  • More about PMEG4005CEJX NEXPERIA
    PMEG4005CEJX NEXPERIA
    PMEG4005CEJX is manufactured by NEXPERIA and is categorized in the Zener Single Diodes category. PMEG4005CEJX is described as DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SC90. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by NEXPERIA
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"