74-MAF10A NTE ELECTRONICS
  • Part Number: 74-MAF10A
  • Manufacturer Name: NTE ELECTRONICS
  • Description: FUSE-MINI AUTOMOTIVE ATM EQUIVALENT BLADE TYPE 10A 32V RED COLOR FAST ACTING
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about 74-MAF10A NTE ELECTRONICS
    74-MAF10A NTE ELECTRONICS
    74-MAF10A is manufactured by NTE ELECTRONICS and is categorized in the Fuses category. 74-MAF10A is described as FUSE-MINI AUTOMOTIVE ATM EQUIVALENT BLADE TYPE 10A 32V RED COLOR FAST ACTING. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by NTE ELECTRONICS
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    View
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM