BAS40LT1G ON Semiconductor
  • Available: 307,162
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BAS40LT1G ON Semiconductor
    BAS40LT1G ON Semiconductor
    BAS40LT1G is manufactured by ON Semiconductor and is categorized in the Zener Single Diodes category. BAS40LT1G is described as DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT23-3. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ON Semiconductor
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"