E2E-S05S12-WC-B2 2M Omron Automation
  • Part Number: E2E-S05S12-WC-B2 2M
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: Inductive sensor M5, Sr 1.2mm, NO NPN 2m
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2E-S05S12-WC-B2 2M Omron Automation
    E2E-S05S12-WC-B2 2M is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2E-S05S12-WC-B2 2M is described as Inductive sensor M5, Sr 1.2mm, NO NPN 2m. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE