E2E2-X18MY1-US Omron Automation
  • Part Number: E2E2-X18MY1-US
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: Sensor; Inductive Sensing Mode; M30; 18mm; 24 to 240 VAC; 25 Hz; -40 to degC
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2E2-X18MY1-US Omron Automation
    E2E2-X18MY1-US is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2E2-X18MY1-US is described as Sensor; Inductive Sensing Mode; M30; 18mm; 24 to 240 VAC; 25 Hz; -40 to degC. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"