ELC-10E5R6L Panasonic
  • Part Number: ELC-10E5R6L
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 5.6UH 2.7A 30 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-10E5R6L Panasonic
    ELC-10E5R6L Panasonic
    ELC-10E5R6L is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-10E5R6L is described as FIXED IND 5.6UH 2.7A 30 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE