ELC-16B561L Panasonic
  • Part Number: ELC-16B561L
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 560UH 1.1A 380 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-16B561L Panasonic
    ELC-16B561L Panasonic
    ELC-16B561L is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-16B561L is described as FIXED IND 560UH 1.1A 380 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.