ELC-18B8R2L Panasonic
  • Part Number: ELC-18B8R2L
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 8.2UH 6.6A 16 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-18B8R2L Panasonic
    ELC-18B8R2L Panasonic
    ELC-18B8R2L is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-18B8R2L is described as FIXED IND 8.2UH 6.6A 16 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH