ELC-18E100 Panasonic
  • Part Number: ELC-18E100
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 10UH 5.9A 14 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-18E100 Panasonic
    ELC-18E100 Panasonic
    ELC-18E100 is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-18E100 is described as FIXED IND 10UH 5.9A 14 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    View
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA