ELC-18E8R2 Panasonic
  • Part Number: ELC-18E8R2
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 8.2UH 6.2A 13 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-18E8R2 Panasonic
    ELC-18E8R2 Panasonic
    ELC-18E8R2 is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-18E8R2 is described as FIXED IND 8.2UH 6.2A 13 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM