EEU-EE2W680 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-EE2W680
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 450 VDC; Radial; 18x40; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-EE2W680 Panasonic Electronic
    EEU-EE2W680 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-EE2W680 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 450 VDC; Radial; 18x40; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U REAR ANGLES 1 SET
    View
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM