PV8-12R-XY Panduit
  • More about PV8-12R-XY Panduit
    PV8-12R-XY Panduit
    PV8-12R-XY is manufactured by Panduit and is categorized in the Ring Connector Terminals category. PV8-12R-XY is described as CONN RING CIRC 8AWG #1/2 CRIMP. Perfect Parts is a supplier of Terminals and Terminal Blocks and other Interconnects.
    ---> Other parts by Panduit
    ---> Ring Connector Terminals from all manufacturers
    ---> Terminals and Terminal Blocks by sub category
  • More About  Ring Connector Terminals
    Terminals and Terminal Blocks
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED