LXA03B600 Power Integrations
  • Available: 4,978
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about LXA03B600 Power Integrations
    LXA03B600 Power Integrations
    LXA03B600 is manufactured by Power Integrations and is categorized in the Zener Single Diodes category. LXA03B600 is described as DIODE SCHOTTKY 600V 3A TO263AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Power Integrations
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"