LXA04T600 Power Integrations
  • Available: 4,203
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about LXA04T600 Power Integrations
    LXA04T600 Power Integrations
    LXA04T600 is manufactured by Power Integrations and is categorized in the Zener Single Diodes category. LXA04T600 is described as DIODE SCHOTTKY 600V 4A TO220AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Power Integrations
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE