LXA20T600 Power Integrations
  • Available: 1,467
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about LXA20T600 Power Integrations
    LXA20T600 Power Integrations
    LXA20T600 is manufactured by Power Integrations and is categorized in the Zener Single Diodes category. LXA20T600 is described as DIODE SCHOTTKY 600V 20A TO220AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    View
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"