RC0603F5622CS SAMSUNG
  • Part Number: RC0603F5622CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RES SMD 56.2K OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0603F5622CS SAMSUNG
    RC0603F5622CS SAMSUNG
    RC0603F5622CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0603F5622CS is described as RES SMD 56.2K OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
    Bud Industries
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM