RCS1005F15R8CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1005F15R8CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0402 15.8OHM 0.0625W
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1005F15R8CS SAMSUNG
    RCS1005F15R8CS SAMSUNG
    RCS1005F15R8CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1005F15R8CS is described as RESISTOR 0402 15.8OHM 0.0625W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM