RCS1005F18R7CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1005F18R7CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0402 18.7OHM 0.0625W
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1005F18R7CS SAMSUNG
    RCS1005F18R7CS SAMSUNG
    RCS1005F18R7CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1005F18R7CS is described as RESISTOR 0402 18.7OHM 0.0625W. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM