RCS1608F3090CS SAMSUNG
  • Part Number: RCS1608F3090CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 309OHM 0.1W 1/
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RCS1608F3090CS SAMSUNG
    RCS1608F3090CS SAMSUNG
    RCS1608F3090CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RCS1608F3090CS is described as RESISTOR 0603 309OHM 0.1W 1/. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM