RUK1608FR033CS SAMSUNG
  • Part Number: RUK1608FR033CS
  • Manufacturer Name: SAMSUNG
  • Description: RESISTOR 0603 33MOHM 0.33W 1
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RUK1608FR033CS SAMSUNG
    RUK1608FR033CS SAMSUNG
    RUK1608FR033CS is manufactured by SAMSUNG and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RUK1608FR033CS is described as RESISTOR 0603 33MOHM 0.33W 1. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by SAMSUNG
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A