LC1D32FE7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D32FE7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 115VAC Coil, 32A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D32FE7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D32FE7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D32FE7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D32FE7 is described as Contactor, Non-Reversing, 115VAC Coil, 32A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"