LC1D65AF7 SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1D65AF7
  • Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 110VAC Coil, 65A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1D65AF7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D65AF7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1D65AF7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1D65AF7 is described as Contactor, Non-Reversing, 110VAC Coil, 65A, 3-Pole, DIN Rail, TeSys D. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SCHNEIDER ELECTRIC
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH