IM18-20NPS-NC1 SICK Inc
  • Part Number: IM18-20NPS-NC1
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Proximity Sensors, Inductive, 20mm Range, IP69K, PNP, Non-Flush, NO, INOX, M18 x 1
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about IM18-20NPS-NC1 SICK Inc
    IM18-20NPS-NC1 SICK Inc
    IM18-20NPS-NC1 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. IM18-20NPS-NC1 is described as Proximity Sensors, Inductive, 20mm Range, IP69K, PNP, Non-Flush, NO, INOX, M18 x 1. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    View
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM