IME12-04BPSZW5S SICK Inc
  • Part Number: IME12-04BPSZW5S
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Proximity Sensor, Inductive, 3.24mm Range, M12 x 1, PNP, NO, Cable, 3-Wire, 5 m
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about IME12-04BPSZW5S SICK Inc
    IME12-04BPSZW5S SICK Inc
    IME12-04BPSZW5S is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. IME12-04BPSZW5S is described as Proximity Sensor, Inductive, 3.24mm Range, M12 x 1, PNP, NO, Cable, 3-Wire, 5 m. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE