IMP12-1B5NPVC0B SICK Inc
  • Part Number: IMP12-1B5NPVC0B
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Proximity Sensors, Inductive, 56mm Housing Length, 1.5mm range, NPN, NO+NC, M12
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about IMP12-1B5NPVC0B SICK Inc
    IMP12-1B5NPVC0B SICK Inc
    IMP12-1B5NPVC0B is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. IMP12-1B5NPVC0B is described as Proximity Sensors, Inductive, 56mm Housing Length, 1.5mm range, NPN, NO+NC, M12. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM